SPORT

Nakon što su Vatreni u subotu doživjeli težak poraz od Portugala u prvom kolu nogometne Lige nacija, Hrvatska je jučer na čelu s izbornikom Zlatkom Dalićem doživjela još jedan veliki udarac.

U Parizu, na stadionu Stade de France, odigran je susret 2. kola Lige nacija gdje su u reprizi finala Svjetskog prvenstva snage pred praznim tribinama odmjerili Francuska i Hrvatska.

Iako su Vatreni dobro otvorili susret i u prvih četrdeset minuta bili bolja momčad od Francuske, izabranici Didiera Dechampsa na kraju su teško porazili momčad Zlatka Dalića.

Izbornik Dalić je promijenio nekoliko prvotimaca iz utakmice protiv Portugala te su priliku od prve minute dobili Filip Uremović, Dario Melnjak, Duje Ćaleta – Car, Ivan Perišić i Marcelo Brozović, a na klupi su ostali Domagoj Vida, Mario Pašalić, Borna Barišić, Tin Jedvaj i Josip Brekalo. Hrvatska je većinu prvog poluvremena bila bolja momčad – igra je bila tečna, ofenzivno orijentirana te su Vatreni nekoliko puta ozbiljno zaprijetili francuskoj obrani na čelu s kapetanom Hugom Llorisom. Dobra igra rezultirala je efektnim pogotkom Dejana Lovrena za vodstvo, no sreća nije dugo trajala. Koncentracija je pred kraj prvog poluvremena popustila i izabranici Zlatka Dalića morali su dva puta vaditi loptu iz mreže. Prvo je u 43. minuti Antoine Griezmann postigao gol za izjednačenje, a zatim je Ben Yedder u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao gol za preokret i vodstvo Francuske 2:1.

U drugom poluvremenu, Hrvatska je pokušala zaboraviti dva gola iz završnice prvog poluvremena i dobro krenula u nastavak susreta. Dobar početak drugog poluvremena okrunio je Josip Brekalo koji je sjajno poentirao na asistenciju Matea Kovačića za 2:2.

Nakon izjednačenja Hrvatske, Francuska je ubacila u višu brzinu i s dva gola (Upamecano u 65. minuti i Giroud u 77. minuti) susret sigurno privela kraju.

Sljedeću utakmicu u Ligi nacija Hrvatska će igrati 11. listopada u Zagrebu protiv Švedske, a tri dana kasnije na Maksimiru će ugostiti i Francusku.

Nakon nezaboravne 2018. godine i drugog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, Vatreni upisuju velik broj poraza, a osobito je zabrinjavajuće što pritom primaju zaista puno golova. Ostaje nada da će izbornik Dalić ponovno pronaći čarobnu formulu za pobjede i da će Vatreni na odgođenom Euru 2021. ponovno biti kandidati za igru u završnici turnira.